en Vilagarcía. Entrada 0-15€ 

CLASCLÁS. II FESTIVAL INTERNACIONAL DE MÚSICA CLÁSICA VILAGARCÍA DE AROUSA 

Programa:


Sábado 27jun
21h Auditorio
CLASCLAS INAUGURAL ORQUESTRA SINFÓNICA DE GALICIA 
Entrada de balde

L. van Beethoven - Obertura Egmont op. 84
C. Saint-Saëns · Introduction et Rondo Capriccioso Op.28
G. Verdi · Caro nome da ópera Rigoletto
G. Donizetti · Bella siccome un angelo da ópera Don Pasquale
G. Donizetti · Dueto de Norina e Malatesta da ópera Don Pasquale
A. Dvořák · Sinfonía nº 9 desde o Novo Mundo en mi menor Op.95

Nancy Zhou, violín
Laura Sanders, soprano
Sebastiá Peris, barítono

Orquestra Sinfónica de Galicia
Guy Braunstein, director

Viernes 28jun

21h Salón García
CLASCLÁS SALÓN I
Entrada de balde

L. van Beethoven - Trío con piano Ghost en re maior nº 1 Op.70
Christa-Maria Stangorra, Jacob Kuchenbuch, Susana Gómez Vázquez
G. Ligeti - Seis Bagatelas para quinteto de vento
Nardin Ballan, Maria Gil Fibla, Dana Barak
Marissa Olegario, Martin Owen

E. Elgar - Quinteto con piano en la menor Op.84
Erzhan Kulibaev, Ori Wissner-Levy, Lise Berthaud
Torleif Thedéen, Sunwook Kim

Sábado ​​​29jun

12h30 Salón García
CLASCLÁS SALÓN I
Entrada de balde (en taquilla una hora antes)

W. A. Mozart · Cuarteto con piano en mi bemol maior K.493
Amelia Dietrich, Florrie Marshall, Iago Domíngez Eiras, Shuhui Zhou

R. Schumann - Adagio e allegro Op.70 para trompa e piano
Lukas Nickel, Susana Gómez Vázquez

P. Schoenfield - Trío con piano Café Music
Erzhan Kulibaev, Zuzanna Sosnowska, Mitra Kotte


21h Pazo de Rubianes
CLASCLÁS PAZO RUBIANES I
Entradas en Ticketea

J. Haydn - Trío de Londres Nº 1 en do maior Hob. IV/I
Gili Schwarzman, Ori Wissner-Levy, Iago Domíngez Eiras

O. Respighi - Il Tramonto, para soprano e cuarteto de corda
Laura Sanders, Guy Braunstein, Linda Suolahti

Lise Berthaud, Torleif Thedéen
A. Dvorak - Sexteto para cordas Op.48
Christa-Maria Stangorra, Abigel Kralik, Kwan Hon Gordon Lau
Clara-Hèléne Stangorra, Beata Antikainen, Clara Abel

*Ao finalizar o concerto servirase un albariño Pazo de Rubianes

Domingo 30jun
12h30 Salón García
CLASCLÁS SALÓN III
Entrada de balde

R. Schumann - Quinteto Op.44, versión para piano e ventos (arranxo: Patterson)
Gili Schwarzman, Maria Gil Fibla, Dana Barak
Marissa Olegario, Martin Owen, Andrei Gologan

J. Brahms - Trío con piano en si maior Op.8
Nancy Zhou, Beata Antikainen, Sunwook Kim

Lunes 01jul
21h Praza da Peixería
CLASCLÁS PRAZA DA PEIXERÍA I 
Entrada de balde

G. Mahler - Cancións para un camarada errante (versión para baritono e cordas)
Sebastiá Peris, Linda Suolahti, Amelia Dietrich
Florrie Marshall, Jacob Kuchenbuch

L. van Beethoven - Trío en si bemol maior para clarinete, cello e piano Op.11
Darío Mariño, Zuzanna Sosnowska, Mitra Kotte

​R. Groba - Nemetanos, ciclo de cancións para soprano e piano
Laura Sanders, Susana Gómez Vázquez

J. Turina - Cuarteto para piano e cordas en la menor Op.67
Nancy Zhou, Lise Berthaud
Torleif Thedéen, Andrei Gologan

Martes 02jul 

CLASCLÁS PAZO GOLPELLEIRA I
Pazo da Golpelleira ás 21 horas · Entradas en Ticketea

M. Ravel - Le Tombeau de Couperin, versión para quinteto de vento (arranxo: Jones)
Nardin Ballan, Maria Gil Fibla, Dana Barak
Marissa Olegario, Lukas Nickel

B. Smetana - Trío con piano en Sol menor Op.15
Alena Baeva, Anastasia Feruleva, Sunwook Kim

R. Strauss. - Le Bourgeois Gentilhomme Op.60 (arranxo: Braunstein)
Guy Braunstein, Abigel Kralik, Lise Berthaud
Torleif Thedéen, Maria Krykov, Gili Schwarzman
Darío Mariño, Marissa Olegario, Martin Owen

*Neste concerto ofrecerase un cocktail servido por Sens Catering
**Servicio gratuito de bus con saida dende a parada de autobuses do Cavadelo ás 20h e regreso á finalización do evento

Miércoles 03jul 

21h Praza da Peixería
CLASCLÁS PRAZA DA PEIXERÍA II
Entrada de balde

W. A. Mozart - Trío para clarinete, viola e piano "Kegelstatt" K.498
Darío Mariño, Kwan Hon Gordon Lau, Shuhui Zhou

C. Debussy - Petite Suite para violín, cello e piano (arranxo: Toister)
Erzhan Kulibaev, Beata Antikainen, Andrei Gologan

J. Brahms - Quinteto con piano en Fa menor Op.34
Alena Baeva, Christa-Maria Stangorra, Ziyu Shen
Anastasia Feruleva, Vadym Kholodenko

Jueves 04jul

CLASCLÁS IGREXA SANTIAGO DO CARRIL I
Igrexa de Santiago do Carril ás 12:30 horas · Entrada de balde

F. Mendelssohn-Bartholdy - Quinteto para cuerdas nº 2 en si bemol maior Op.87

Ori Wissner-Levy, Linda Suolahti, Florrie Marshall
Dorothy Kim, Jacob Kuchenbuch

A. Dvořák - Cuarteto con piano nº 2 en mi bemol maior Op.87
Abigel Kralik, Clara-Hèléne Stangorra
Iago Domíngez Eiras, Susana Gómez Vázquez


21h Pazo da Golpelleira
CLASCLÁS PAZO GOLPELLEIRA II
Entradas en Ticketea

G. Fauré - Cuarteto con piano nº 1 en do menor Op.15
Nancy Zhou, Ziyu Shen
Zuzanna Sosnowska, Vadym Kholodenko

A. Dvořák - Quinteto con piano nº 2 en la maior Op.81
Guy Braunstein, Amelia Dietrich, Amihai Grosz
Zvi Plesser, Sunwook Kim
​​​​​​​​​

*Neste concerto ofrecerase un cocktail servido por Sens Catering
**Servicio gratuito de bus con saida dende a parada de autobuses do Cavadelo ás 20h e regreso á finalización do evento


Viernes 05jul 

12h30 Igrexa de Carril
CLASCLÁS IGREXA SANTIAGO DO CARRIL II
Entrada de balde

V. d'Indy - Sarabanda e Minuet Op.72
Nardin Ballan, Maria Gil Fibla, Juan José López Pereira
Marissa Olegario, Lukas Nickel, Shuhui Zhou

C. Debussy - Pelleas et Melisandre para frauta, cello e piano
Gili Schwarzman, Clara Abel, Mitra Kotte

R. Schumann - Trío con piano nº 3 en Sol menor Op. 110
Erzhan Kulibaev, Anastasia Feruleva, Andrei Gologan

05jul
21h Pazo de Rubianes
CLASCLÁS PAZO DE RUBIANES II
Entradas en Ticketea

J. Haydn - Cuarteto para cordas en Re menor Hob.III:83, Op.103
Guy Braunstein, Alena Baeva
Amihai Grosz, Zvi Plesser

S. Prokofiev - Quinteto en Sol menor Op. 39
Nancy Zhou, Kwan Hon Gordon Lau, Maria Krykov
Maria Gil Fibla, Dana Barak

F. Schubert - Cuarteto para cordas nº 13 en la menor Rosamunde D.804
Guy Braunstein, Alena Baeva
Amihai Grosz, Zvi Plesser

*Ao finalizar o concerto servirase un albariño Pazo de Rubianes


Sábado 06jul

12h30 Salón García
CLASCLÁS SALÓN IV
Entrada de balde

L. van Beethoven - Cuarteto para cordas en mi menor Op.59 nº 2
Guy Braunstein, Alena Baeva
Amihai Grosz, Zvi Plesser

E. Chausson - Concierto para violín, piano e cuarteto de cordas en re maior Op.21
Alena Baeva, Vadym Kholodenko, Linda Suolahti
Christa-Maria Stangorra, Florrie Marshall, Beata Antikainen


21h Auditorio
CLASCLÁS CLAUSURA
Entrada de balde

J. Medaglia - Belle Epoque in South America
Nardin Ballan, Maria Gil Fibla, Juan José López Pereira
Marissa Olegario, Lukas Nickel

H. Villalobos - Bachiana Brasileira nº 5 (arranxo: Braunstein)
Gili Schwarzman, Ori Wissner-Levy
Kwan Hon Gordon Lau, Iago Domíngez Eiras

G. Cassadó - Requiebros
Anastasia Feruleva, Mitra Kotte

G. Bottesini - Gran dúo Concertante en la menor
Erzhan Kulibaev, Maria Krykov, Susana Gómez Vázquez

​A. Piazzolla - Inverno das Estaciones Porteñas, version para trío con piano
Abigel Kralik, Zuzanna Sosnowska, Shuhui Zhou

M. de Falla-Kochanski - Suite popular epañola para violin e piano
Nancy Zhou, Mitra Kotte

J. Turina - Escena andaluza
Ziyu Shen, Amelia Dietrich, Ori Wissner-Levy
Dorothy Kim, Jacob Kuchenbuch, Andrei Gologan

​J. Strauss-Schöenberg - Vals del Emperador
Gili Schwarzman, Dana Barak, Guy Braunstein
Erzhan Kulibaev, Clara-Hèléne Stangorra
Clara Abel, Shuhui Zhou

junio, julio 2019

 
Top